Strona: MISJA OFICYNY WYDAWNICZEJ / Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej

MISJA OFICYNY WYDAWNICZEJ

Praca nad książką to „...rzemiosło, które nadaje ludzkiemu językowi trwałą, wizualną formę, a co za tym idzie, niezależną egzystencję".
R. Bringhurst

Oficyna Wydawnicza PRz jest integralną częścią Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza – publicznej technicznej uczelni Podkarpacia stanowiącej część narodowego systemu edukacji i nauki.

Oficyna Wydawnicza wspiera proces edukacyjny oraz przyczynia się do prezentacji zadań naukowo-badawczych i rozwojowych realizowanych przez kadrę naukową uczelni.

Swoim działaniem przyczynia się do trwałego osadzenia uczelni w regionalnej, krajowej, europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjno-naukowej, a także podniesienia jej konkurencyjności wśród uczelni technicznych oraz tworzenia wizerunku uczelni nowoczesnej, przyjaznej studentom.

Misją Oficyny Wydawniczej jest:

• opracowanie
  • redagowanie
  • drukowanie
  • sprzedaż

dorobku naukowego pracowników (habilitacje, monografie, skrypty, podręczniki, materiały pomocnicze, Zeszyty Naukowe) oraz pomocy dydaktycznych ułatwiających prowadzenie zajęć dydaktycznych (materiały do ćwiczeń i wykładów)

• oferowanie studentom PRz publikacji w przystępnej cenie
  • udostępnianie niektórych publikacji naukowych na stronie internetowej Oficyny Wydawniczej – na podstawie licencji Open Access – CC BY-NC-CD 3.0 PL, zgodnie z wytycznymi MNiSW wdrażającego politykę otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych finansowanych ze środków publicznych (m.in. artykuły w Zeszytach Naukowych)