MISJA OFICYNY WYDAWNICZEJ

Aby osiągnąć pożądany poziom efektywności, należy stworzyć warunki ku temu, by ludzie pracowali razem przy realizacji celów ...
Dave Packard

Oficyna Wydawnicza PRz jest integralną częścią Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza – publicznej technicznej uczelni Podkarpacia stanowiącej część narodowego systemu edukacji i nauki.

Oficyna Wydawnicza wspiera proces edukacyjny oraz przyczynia się do prezentacji zadań naukowo-badawczych i rozwojowych realizowanych przez kadrę naukową uczelni.

Swoim działaniem przyczynia się do trwałego osadzenia uczelni w regionalnej, krajowej, europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjno-naukowej, a także podniesienia jej konkurencyjności wśród uczelni technicznych oraz tworzenia wizerunku uczelni nowoczesnej, przyjaznej studentom.

Misją Oficyny Wydawniczej jest:

• opracowanie
  • redagowanie
  • drukowanie
  • sprzedaż

dorobku naukowego pracowników (habilitacje, monografie, skrypty, podręczniki, materiały pomocnicze, Zeszyty Naukowe) oraz pomocy dydaktycznych ułatwiających prowadzenie zajęć dydaktycznych (materiały do ćwiczeń i wykładów)

• oferowanie studentom PRz publikacji w przystępnej cenie
  • udostępnianie niektórych publikacji naukowych na stronie internetowej Oficyny Wydawniczej – na podstawie licencji Open Access – CC BY-NC-CD 3.0 PL, zgodnie z wytycznymi MNiSW wdrażającego politykę otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych finansowanych ze środków publicznych (m.in. artykuły w Zeszytach Naukowych)