Strona: PROFIL WYDAWNICTWA / Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej

PROFIL WYDAWNICTWA

Podstawą oferty wydawniczej są podręczniki i skrypty przeznaczone dla studentów. Ich zakres tematyczny jest bardzo szeroki, dostosowany do profilu kształcenia Politechniki Rzeszowskiej (m.in. mechanika, budownictwo, architektura, elektrotechnika, biotechnologia, ekonomia, nauki humanistyczne). Są to przystępnie napisane książki, przekazujące trudne zagadnienia w czytelny i interesujący sposób. Autorzy i redaktorzy dokładają wszelkich starań, by wyróżniały się one dopracowaną merytorycznie treścią, staranną redakcją i ciekawą szatą graficzną.

Drugi blok publikacji to prace naukowe, przeznaczone dla osób poszukujących wiedzy specjalistycznej. Często są one wynikiem wieloletnich badań autorów, efektem ich doświadczeń zdobytych w wyniku współpracy z przemysłem. Powierzenie nam tych monografii i praca nad nadaniem im odpowiedniej formy edytorskiej jest dla nas zawsze wyrazem zaufania ze strony autorów. Staramy się, aby wkład, który może wnieść praca redakcyjna w wydawnictwie przyczynił się do podkreślenia i wyeksponowania ich wartości merytorycznej.

W Oficynie Wydawniczej są także publikowane materiały z konferencji naukowych i sympozjów, „Prace Kół Naukowych” prezentujące dorobek naukowy studentów oraz artykuły naukowe w kilku seriach (Czasopismo Inżynierii Lądowej, Środowiska i Architektury – JCEEA, Elektrotechnika, Mechanika – RUTMech, Humanities and Social Sciences – HSS, Modern Management Review – MMR, Journal of Mathematics and Applications – JMA, a także kwartalnik Polskiej Akademii Nauk „Advances in Manufacturing Science and Technology”) oraz prace okolicznościowe, związane z życiem Uczelni, np. Doktoraty Honoris Causa.

Nasze publikacje można zakupić w siedzibie Oficyny Wydawniczej w bud. F przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową. Zamówienia można składać, pisząc na adres: annaj@prz.edu.pl. Pełna oferta dostępnych książek jest zamieszczona na stronie internetowej wydawnictwa.

Na tej stronie są także udostępniane niektóre publikacje naukowe – na podstawie licencji Open Access – CC BY-NC-CD 3.0 PL, zgodnie z wytycznymi MNiSW wdrażającego politykę otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych finansowanych ze środków publicznych (m.in. artykuły w zeszytach naukowych).