Strona: Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie / Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

W piątek i sobotę (18–19 listopada 2022 r.) w rzeszowskim centrum kulturalno-handlowym Millenium Hall odbyła się 4. już edycja Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie. Jest to największa impreza tego typu na Podkarpaciu. Ci, którzy przyszli zrobić zakupy w różnych sklepikach znajdujących się w galerii mieli niepowtarzalną okazję, by w obniżonych (nierzadko mocno) cenach kupić najnowsze wydawnictwa albumowe i ciekawe książki. Ponadto, na czytelników czekali autorzy znani z pierwszych stron gazet i programów telewizyjnych. Była więc szansa porozmawiać m.in. z: Markiem Niedźwieckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Joanną Brodzik, Grzegorzem Lato, Karoliną Korwin-Piotrowską, Andrzejem Stasiukiem czy Jackiem Federowiczem.

Jak podkreślał Andrzej Sroka, koordynator Świątecznych Targów Książki, targi na stałe wpisały się w grafik kulturalnych wydarzeń nie tylko miasta, ale i regionu. Jest to wielkie święto tych, którzy książki piszą, wydają i czytają. A przy okazji, dla nas ogromne wyzwanie logistyczne, gdyż mamy około 50 wydawnictw i w sumie 25 spotkań autorskich.

Na dwóch piętrach galerii rozmieszczono stoiska wydawnictw z całej Polski, wśród których były m.in.: Bratni Zew, KsiążkoweLove.pl, Księgarnie NOVA Sp.z o.o., Media Rodzina, Sonia Draga, W Drodze, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Amaltea, Wydawnictwo Biomedica, Wydawnictwo BOSZ, Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, Libra, Nasza Księgarnia, Ossolineum, Wydawnictwo Oświatowe FOSZE, Wydawnictwo Widnokrąg, Związek Literatów Polskich oddział w Rzeszowie.

Nadmienić również trzeba, że obecna była nie tylko literatura faktu, sensacyjna, bajki dla dzieci czy poezja. Dla pasjonatów nauki humanistycznej i wiedzy technicznej swą bogatą ofertę zaprezentowały: Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej i Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na naszym stoisku pojawiły się liczne publikacje z różnych dziedzin technicznych wystawione z myślą o uczniach, studentach, naukowcach i tych, którzy w wolnych chwilach chcą poszerzyć swą wiedzę na temat ogrzewnictwa, hałasu, metali, wibracji, konstrukcji stalowych, interesujących budowli sakralnych, balneologii, angielskiego słownictwa wykorzystywanego przez pilotów, nowoczesnych systemów zarządzania, finansów w szerokim znaczeniu. Książki sprzedawaliśmy po cenach promocyjnych, a najtańsze kosztowały już poniżej 10 złotych!