Strona: Oficyna Wydawnicza na Świątecznych Targach Książki / Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej

Oficyna Wydawnicza na Świątecznych Targach Książki

Po raz drugi w Rzeszowie odbyły się Świąteczne Targi Książki. W dniach 24 i 25 listopada br. w Strefie Eventowej Millenium Hall zaprezentowało się prawie 30 wydawnictw, m.in.: Prószyński, Świat Książki, Bellona, Nasza Księgarnia, MUZA, Fosze, Libra, BoSZ, Instytut Książki i Marketingu.

Wśród nich znaleźli się dwaj wystawcy książek naukowych: Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej. Nasze Wydawnictwo zaprezentowało ponad 80 skryptów, podręczników i monografii, których zakres tematyczny jest związany z profilem kształcenia Politechniki Rzeszowskiej (m.in. mechanika, budownictwo, architektura, elektrotechnika, biotechnologia, ekonomia, nauki humanistyczne).

Na stoiskach poszczególnych wydawnictw można było spotkać wielu ulubionych autorów. Na przykład najmłodsi uczestnicy imprezy zgromadzili się w piątek wokół Agnieszki Frączek, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci. W sobotę na czytelników czekali m.in.: Katarzyna Bonda, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Krzysztof Varga, Katarzyna Puzyńska. Rozmowy prowadzili dziennikarze telewizji TVP Rzeszów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim – dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, którego wydawnictwo „Od deski do deski” sąsiadowało z naszym stoiskiem.

Wszelkimi sposobami chcemy zachęcić do czytania, kupowania książek i spotykania się z ulubionymi pisarzami – mówiła Magdalena Zimny-Louis, koordynatorka Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie – Targi odbywają się zaledwie kilka tygodni przed mikołajkami i Bożym Narodzeniem. Książka, szczególnie ta okraszona autografem ulubionego pisarza, wydaje się być idealnym prezentem pod choinkę

Organizatorem Targów był Develop Investment, a Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Miasta Rzeszowa wsparli je finansowo i objęli honorowym patronatem.

Pliki do pobrania