Strona: Konkurs ACADEMIA / Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej

Konkurs ACADEMIA

W dniach 23-26 maja 2018 r. na PGE Narodowym odbywają się Warszawskie Targi Książki oraz Targi Książki Akademickiej i Naukowej. Targom towarzyszy Konkurs:

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2019

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO zapraszają wydawców do udziału w 13. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2019.

Celem organizatorów jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2018 i 2019.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze wydane w formie tradycyjnej książki drukowanej.

Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej jest przyznawana za najlepszą publikację akademicką w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych, Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, Nagroda Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS za najlepszą książkę ekonomiczną, a Nagroda prof. Jerzego Skowronka jest przyznawana autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki.

Książki można zgłaszać do 12 kwietnia 2019 r.